{ "user": { "type": "identify", "data": { "id":"None", "user":{ "email": "", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }, "page": { "type": "page Viewed", "data": "" } }
Ayakkabı Dünyası
0

Tarihçe


Hafız Ahmet Efendi’nin Ankara dışında ayakkabı üretmeye başlamasıyla ilk adımlarını atan Ayakkabı Dünyası’nın tarihini, her sayfasında daha da büyüyen bir başarı hikayesi olarak görebiliriz.

Ayakkabı Dünyası 1923’te Cumhuriyetimizle aynı yılda kuruldu. Yani bu verimli vatanın tarihini, halkıyla omuz omuza yaşadı.

1953 yılında Ankara’nın merkezine taşınan Ayakkabı Dünyası, yolculuğuna 17 metrekarelik, küçük görülse de içine kocaman hayallerin sığdığı, bir dükkanda devam etti.

1973’te ayakkabı sektörünün geneline toptan satış yapmaya başladı.

1996 yılındaysa oldukça önemli bir kararla Ankara’daki ilk mağazasının hizmete sundu. Bu, Ayakkabı Dünyası’nın butik ayakkabıcılık anlayışını büyük metrekarelerde uyguladığı, müşteri için pratik alışveriş ortamı yaratıldığı bir mağazalar zincirine dönüşmesindeki ilk adımdı.

Her geçen yıl daha da büyüyen marka, 2006 yılında şirket merkezini İstanbul’a taşıdı.

Ve 2014 yılına geldiğimizde Ayakkabı Dünyası,  Esas Holding ile güçlerini birleştirerek daha büyük hedeflere kanat çırpmaya başladı.

Ayakkabı Dünyası, bugün 62 mağazalı geniş bir ağa sahip. Omni-channel iş yapısını  benimseyerek dijital dünyanın olanaklarını sonuna kadar kullanan ve perakende operasyonlarında dünya standartlarını yakalayan Ayakkabı Dünyası, online ve mağaza içi satışa getirdiği inovasyonlarla yalnızca ayakkabı değil bütün perakende sektörüne liderlik yapıyor.

Ürün Favorilerinize Eklendi

Ürün favoriler listenize eklendi, Favorilerim menüsünden görüntüleyebilirsiniz.