Secure Checkout Secure Checkout
Ayakkabı Dünyası

Bone

FİLTRELEME
Cinsiyet
  • Unisex
  Marka
   • Tryon
   Renk
    • Pembe
    1 ürün bulundu.
    • grid-4
    • grid-3
    Tryon Pembe Yüzücü Gözlüğü Seti YGS-2060
    • 169,99 TL

    Yüzücü Bonesi

    İster amatör ister profesyonel anlamda yüzme ile ilgilenilsin, yüzücü bonesi kullanmanın pek çok farklı avantajı vardır. Yüzücü veya havuz bonesi saçları yüzden uzak tutarken aynı zamanda hız kazanmak için yardımcı olur. Ancak yeni bir erkek veya kadın yüzücü bonesi satın almaya karar verildiğinde pek çok farklı çeşitle karşılaşmak mümkündür. Silikon, lateks, neopren ve likra kumaş gibi çeşitli malzemelerden üretilen havuz saç bonesi çeşitleri mevcuttur. Sen de yüzücü bone çeşitleri ile performansını artırmak ve daha pek çok faydadan yararlanmak istiyorsan daha fazlasını keşfedebilirsin. 

    Yüzücü Bonesi Ne İşe Yarar?

    Malzemesi ne olursa olsun kadın veya erkek yüzücü bonesi kullanmanın pek çok farklı faydası vardır. Havuz bonesi ne işe yarar sorusunun cevabını merak ediyorsan bu ekipmanların sayısız faydasını aşağıdaki listede keşfedebilirsin. 


    • Yüzücü bonesi kullanmanın en önemli faydalarının başında saçın yüzme sırasında konsantrasyonu bozmadan öne gelmesini önlemek gelir.

    • Ayrıca daha uzun ve hızlı yüzebilmek için su yüzeyindeki sürtünmeyi azaltmaya yardımcıdır. 

    • Su geçirmez yüzücü bonesi antrenman sonrasında saçların klor veya tuzdan etkilenmesine engel olur.

    • Açık denizlerde bone kullanmak ise yüzücülerin tekne veya diğer tehlikelere karşı görünür olmalarını sağlar. 

    • Soğuk havalarda yüzerken baş bölgesinin sıcaklığını korumasına destek verir.

    • Uzun saçların kulvar iplerine takılarak olası yararlanmalara yol açmasına karşı koruma sağlar. 

    • Havuz sistemlerinin saç kılları sonucunda tıkanmasını ve bozulmasını engeller.

    Yüzücü Bonesi Çeşitleri Nelerdir?

    Yüzücü bonesi kumaş türü ne olursa olsun hem amatör hem de profesyonel yüzme seansları sırasında pek çok avantaj sunar. Ancak malzemesine göre bonelerin kullanım alanları ve avantajları değişebilir. Bu nedenle yeni bir adet erkek veya bayan havuz bonesi satın almadan önce çeşitleri değerlendirmek gerekir. İşte en çok tercih edilen havuz boneleri!

    Silikon Yüzücü Bonesi

    Silikon havuz bonesi dayanıklı, sağlam ve sürtünmeyi önleyen pürüzsüz yapısı sayesinde en çok tercih edilen seçeneklerin başında gelir. Zamanla esnekliğini koruyan havuz bonesi silikon malzeme sayesinde mükemmel uyum sağlar ve tam oturur. Yüzme bonesi su geçirir mi şeklinde endişeleri olanlar için silikon en doğru seçenektir. Nitekim su geçirmez havuz bonesi saçları klor veya tuza karşı korur. Ayrıca silikonun daha kalıplı ve kırışıksız tasarımı sürtünmeye karşı yüzücüleri daha hidrodinamik hale getirmeye yardımcı olur. 

    Lateks Yüzücü Bonesi

    Kauçuk olarak da bilinen lateks yüzücü bonesi silikon ürünlerin sunduğu tüm faydaları sağlar. Ancak lateks kumaş yapısı genel olarak silikondan daha ince ve hafif olma eğilimindedir. Bu nedenle başında sıkılık ve kalıplaşmış his istemeyen yüzücüler lateks kumaşı daha fazla tercih ederler. Ancak lateks yüzücü bonesini giyip çıkarması nispeten daha zor olabilir. Ayrıca bazı kişilerin latekse karşı hassasiyetleri de bulunabilir. 

    Likralı Yüzücü Bonesi

    Likralı havuz bonesi mayoya benzer kumaşlardan üretilir. Likra kumaş havuz bonesi gözenekli yapısı nedeniyle su geçirebilir. Bu nedenle özellikle eğlence veya hobi amaçlı kullanımlar için daha idealdir. Ayrıca silikon veya lateksin saçları çekme etkisi olduğundan bu tarz kumaş yüzücü bonesi daha rahat bir şekilde çıkarılabilir. Çıkarırken saç derisinin çekilme hissinden hoşlanmayanlar için yüzücü bonesi kumaş olarak tercih edilebilir.  

    Neopren Yüzücü Bonesi

    Neopren boneler termal özellikli olduğundan özellikle açık denizlerdeki profesyonel yüzme aktiviteleri için geliştirilmiştir. Özellikle soğuk havalarda açık denizlerde yüzerken başı sıcak tutmak için geliştirilen neopren kumaşlar triathlon ve açık yüzme antrenmanları için idealdir. Sıcak havuzda veya ısı kaybı oluşmayan durumlarda neopren kumaş tercih etmeye gerek yoktur. 

    Yüzücü Bonesi Nasıl Takılır?

    Havuz bonesi nasıl takılır sorusunun cevabını bulabilmek için öncelikle farklı malzemeler arasından seçim yapmak gerekir. Nitekim eğlence veya modest amaçlar için kullanılan bez havuz bonesi ile profesyonel amaçlı silikon veya lateks ürünlerin kullanımı aynı değildir. Bez yüzücü bonesi genellikle esnek ve ince malzemelerden oluştuğundan kolayca takılıp çıkarılabilir. Ancak profesyonel amaçlı silikon veya lateks boneleri takarken bazı ayrıntılara dikkat etmek önemlidir. Çünkü havuz bonesi bedenleri genellikle standart olarak üretilir. Yüzücü bonesi nasıl takılır kadın yüzücüler açısından detayları öğrenmek için aşağıdaki tüyolara göz atabilirsin. 


    • Lateks ve silikon malzemelerin kuru saçı çekme olasılığı daha fazla olduğundan hafif nemli şekilde kullanmak gerekir.

    • Uzun saçlarda bone kullanmadan önce saçı tokasız şekilde topuz yapmak daha rahat kullanılmasını sağlayabilir.

    • Ardından iki el ile tutarak bonenin olabildiğince esnetilerek genişletilerek kafaya yerleştirilmesi önemlidir.

    • Boneyi kafa derisine geçirdikten sonra kulak ve boyun bölgesi için gerekli ayarlamalar yapılmalıdır. 

    • Yüzme bonesi kulaklıklı ise bu bölümler kulağı kapatacak şekilde ekstra olarak ayarlanmalıdır. 

    Saç Bonesi Nerede Satılır?

    İster amatör ister profesyonel anlamda yüzme sporu ile uğraşılsın, havuz bonesi satan yerler çeşitli ihtiyaçlara uygun ekipmanlar sunar. Havuz bonesi nerede bulunur diye merak edenler için spor ürün ve ekipmanların yer aldığı online ve perakende Ayakkabı Dünyası mağazalarını ziyaret edebilirler. Ayakkabı Dünyası, renkli ve desenli havuz bonesi seçenekleri ile hem kadınlar hem de erkekler için farklı seçenekler sunar. Üstelik yetişkinlerin yanı sıra çocuk veya bebek havuz bonesi çeşitleri de ayrıcalıklarla mevcuttur. 


    Yüzücü bone ve gözlük çeşitleri hem amatör hem de profesyonel amaçlı yüzme faaliyetlerinde tercih edilebilir. Genel olarak havuz bonesi fiyatları ise markaya ve malzemeye göre değişebilir. Profesyonel silikon veya lateks yüzücü bonesi fiyatları bez modellerden nispeten daha yüksek olabilir. Ancak Ayakkabı yüzme sporu ile ilgilenen ve saçlarını korumak isteyen herkes için bütçeye uygun havuz için saç bonesi sunar. Sen de Ayakkabı Dünyası havuz bonesi fiyat ayrıcalıkları ile ihtiyacın olan ürünleri hemen sepetine ekle ve yüzmenin keyfini doyasıya çıkar!