Secure Checkout Secure Checkout
Ayakkabı Dünyası

Yüzücü Gözlüğü

FİLTRELEME
Cinsiyet
  • Unisex
  Marka
   • Tryon
   Renk
    • Pembe
    • Turuncu
    2 ürün bulundu.
    • grid-4
    • grid-3
    Tryon Turuncu Yüzücü Gözlüğü YG-2030
    • 164,99 TL
    Tryon Pembe Yüzücü Gözlüğü Seti YGS-2060
    • 169,99 TL

    Yüzücü Gözlüğü  

    Yüzme en eğlenceli sporlardan biridir. Ancak keyifli ve güvenli bir şekilde yüzebilmen için bazı ekipmanlara ihtiyacın olur. Daha sağlıklı bir yüzme deneyimi yaşayabilmek için ihtiyacın olan ekipmanların başında da yüzücü gözlüğü gelir. Yüzücü gözlükleri yüzmeyi daha eğlenceli hale getirerek, suyun altında gözlerini açık tutmana ve daha iyi hareket edebilmene yardımcı olur. 

    Yüzücü gözlükleri havuzun klorlu ve denizin tuzlu suyuna karşı etkili bir koruma gerçekleştirir. Lastikli yapılarından dolayı yüzücü gözlükleri gözünüzün tamamını kaplar ve yüzerken oluşabilecek olumsuz durumlara karşı gözlerini koruma altına alır. Yüzücü gözlükleri UV ışınlarına karşı etkili bir koruma sağlamalı ve görüş açısını kısıtlamayan bir tasarıma sahip olmalıdır. Ayrıca yüzücü gözlükleri kullanım alanındaki ışık yoğunluğuna ve parlaklık seviyesine uygun lenslerle tasarlanmalıdır. 

    Kadın yüzücü gözlüğü ve erkek yüzücü gözlüğü yetişkinler için ideal bir seçenektir. Çocuk yüzücü gözlüğü çeşitleri de yüzme alışkanlığını minikler için keyifli ve konforlu bir hale getirir. Ayrıca denizlerde ve havuzlarda farklı yapıda yüzücü gözlükleri kullanılmalıdır. Sen de aradığın kriterlere uygun en iyi yüzücü gözlüğü ve deniz gözlüğü için Ayakkabı Dünyası’ndaki seçeneklere göz atabilirsin.

    Yüzücü Gözlüğü Çeşitleri Nelerdir?

    Yüzücü gözlükleri arasında kullanım amacına, özelliklerine ve alanına göre bir tercih yapılmalıdır. Yüzücü gözlüğü seçiminde birçok faktöre dikkat etmeniz gerekir. Bu faktörlerden en önemlisi ise rahatlıktır. Su içerisinde bulunduğun süre boyunca gözlerini koruyacak olan ekipmanın seni rahatsız hissettirmemesi çok önemlidir. Yüzücü gözlüğünde burun ayarı yapılması su içinde rahat etmeni sağlayacaktır. Yüzücü gözlüklerinde dikkat etmen gereken bir diğer konu ise doğru ölçüdür. Bu ekipmanlar su altındayken hem koruma hem de konfor sağlamalıdır. 

    Yüzücü yarış gözlüğü ve profesyonel yüzücü gözlüğü olarak bilinen modelleri antremanlar dışında da uygun yerlerde kullanabilirsin. Ayrıca yüzücü gözlüğü çeşitlerinin tek ya da çift kayışlı oluşu, lens gibi özellikleri kullanıcıların beklentilerine göre değişiklik gösterebilir. Yüzücü gözlüğü kayışının çift olması yüzme anında ekipmanın kaymasına engel olur. 

    Yüzerken kulağına su kaçmasından rahatsız olan kişiler içinde kulak tıkaçlı yüzücü gözlüğü modelleri de mevcuttur. Eğer gözlük kullanıyorsan numaralı yüzme gözlüklerini tercih etmelisin. Reçetene uygun diyoptri lenslerini özel olarak sipariş verebilirsin. Lens kullananlar için yüzücü gözlüğü modelleri görme bozukluğu bulunan kullanıcılara yardımcı olacak şekilde tasarlanır ve lensleri değiştirilebilir. 

    Su geçirmeyen yüzücü gözlükleri derin alanlarda su altı görüşünü korur. Yüzücü gözlüğü ve deniz gözlüğü önerisi olarak sünger contalı, sızdırmaz hidro akışa sahip seçenekler kullanım açısından daha rahat bir deneyim sunar. Profesyonel bir deniz gözlüğü seçerken görüşünü kısıtlayabilecek oval camlar yerine 180 derece görüş sağlayan seçenekleri tercih edebilirsin. Ayakkabı Dünyası ile her türlü ihtiyacı ve beklentiyi karşılayacak yetişkin, profesyonel, havuz ve deniz yüzücü gözlüğü modellerine rahatlıkla ulaşabilirsin.

    Havuz Gözlüğü ve Deniz Gözlüğü Arasında Farklar Nelerdir?

    Havuz gözlüğü modelleri denizde kullanmak için yeterli değildir. Havuzda kullanılmak üzere geliştirilen gözlük modelleri genel olarak farklı ışıklandırmalara karşı kutuplaşma özelliğine sahip olmaz. Aynı zamanda iki gözlük modeli arasında çevresel görüş açısı farklılıkları da vardır. Deniz gözlüğü çeşitleri ise dalgalı ve bulanık sularda net bir şekilde görüntü elde edilmesini sağlayacak yapıdadır.

    Yüzücü Gözlüğü Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

    Gözlük alırken ürünlerin kalitesine, özelliklerine ve kullanım alanlarına dikkat edilmelidir. Gözlük modellerinin boyutu ve silikon bölümleri yüz hatları ile uyumlu olmalıdır. Bunun dışında yüzücü gözlüğü seçimindeki önemli detaylar arasında lens özelliği ve rengi de yer alır. Yüzme amacı, sıklığı, ortam özellikleri ve yüzme becerileri gibi kriterlere uygun lens seçimi yaparak istediğin sonuçlara kolay bir şekilde ulaşabilirsin. En iyi yüzücü gözlüğü kişisel tercihlere ve beklentilere göre farklılık gösterdiği için seçimi dikkatli bir şekilde yapman gerekir.

    Yüzücü Gözlüğü Lastiği ve Deniz Gözlüğü lastiği Nasıl Takılır?

    Yüzücü ve deniz gözlüğü lastiği takılması oldukça kolaydır. Gözlüğün arkasında bulunan lastik kıvrımlarından geçirildikten sonra bağlanır.

    Yüzme Gözlüklerinde Buğu Nasıl Önlenir?

    Yüzücü gözlüğü buğu sorunu ile başa çıkmak için her kullanım sonrası da gözlüğün dikkatli bir şekilde temizlenmesi gerekir. Buğu oluşumunu engellemek için özel olarak geliştirilen yüzücü gözlüğü buğulanma önleyici sprey ve kalem ürünleri kullanılabilir. Temizleyici spreyin formülü lensleri çizilmeye karşı korur ve buğulanma sorununu ortadan kaldırır. İşlem görmemiş lensler kolayca buğulanabilir. Bazı lenslerin iç yüzeyinde bulunan buğu önleyici kaplamalar sudayken buğulanmayı azaltmaya yardımcı olur. 

    Deniz Gözlüğü Camı Nasıl Temizlenir?

    Deniz yüzme gözlüğü camının temizliği lensin dış kısmından yapılmalıdır. Camın iç kısmından temizlenmesi çizilmeye yol açabilir. Bu yüzden temizlik işleminde cama zarar vermeyen mikrofiber bez kullanılmalıdır.

    Yüzücü Gözlüğü Nasıl temizlenir?

    Yüzme gözlükleri her kullanım sonrası soğuk ve tatlı su ile yıkanmalıdır. Klor ve tuzlu su temizlendikten sonra silikonların zarar görmemesi için güneş ışığından uzak bir noktada kurutulmalıdır. Sonrasında ise kendi kutusunda korumaya alınmalıdır. En iyi yüzücü gözlüğü modellerine doğru bakım yapılmadığında ürün özelliklerinin etkilerini geçebileceği unutulmamalıdır. Sen de en iyi deniz gözlüğü modellerinin bakımına gerekli özeni göstererek daha uzun kullanım ömrü elde edebilirsin.

    En İyi Yüzücü Gözlüğü ve Deniz Gözlüğü Fiyatları

    Deniz gözlüğü ve şnorkel modelleri gibi yüzme deneyimini daha keyifli hale getiren farklı birçok ekipman bulman mümkündür. Ayrıca yüzücü gözlüğü kategorisinde pek çok ürünü bir arada inceleyebilirsin.Yüzücü gözlüğü fiyatları ürün özellikleri ve tasarımları doğrultusunda çeşitli bütçelere hitap eder. Deniz gözlüğü erkek modellerinden, deniz güneş gözlüğü seçeneklerine  kadar birçok çeşide ve aradığın özellikleri karşılayan ürünlere Ayakkabı Dünyası ile uygun fiyatlara sahip olabilirsin.